email: poczta@100at.pl, poczta@tlumaczenie.ws
tel: (22) 670 42 22, (22) 619 20 45

tlumaczenia-at.pl

100 Agencja Tłumaczeń !

Chcesz przetłumaczyć dokumenty? Ciekawy artykuł? List do przyjaciela z drugiego końca świata? A może organizujesz ważną konferencję z udziałem zagranicznych kontrahentów?

Nie mogłeś trafić lepiej! Nasza Agencja istnieje po to, by Ci pomóc.

Zachęcamy do odwiedzenia mapy strony.

Tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczenia przysięgłe są nazwą potoczną tłumaczeń uwierzytelnionych. Zajmują się nimi tłumacze przysięgli cieszący się zaufaniem publicznym i specjalizujący się w tłumaczeniu wszelkiej maści dokumentów procesowych, sądowych, dokumentów szkolnych, aktów stanu cywilnego, certyfikatów, zaświadczeń i wielu innych urzędowych lub oficjalnych dokumentów i instrumentów prawnych. Po wykonaniu każdego tłumaczenia, tłumacz przystawia pieczęć i podpisuje się. Wszystkim tłumaczeniom przysięgłym zostaje nadany specjalny numer, który trafia do księgi repertorium prowadzonej w celu rejestrowania tłumaczeń przysięgłych.

Przepisy obowiązujące tłumacza przysięgłego

Tłumacza przysięgłego zobowiązuje mnóstwo przepisów prawnych. Jego zawód w Polsce reguluje ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego z dnia 25 listopada 2004 roku. Ponadto wszyscy tłumacze muszą stosować się do zasad etyki zawodowej i zasad, które opisuje kodeks tłumacza przysięgłego stworzony przez Polskie Stowarzyszenie Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS w 2011 roku. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze przypisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 maja 2005 roku dotyczące sposobu imion i nazwisk mniejszości narodowych i etnicznych zapisanych w alfabecie innym niż alfabet łaciński.

Jak współpracować z tłumaczem przysięgłym?

Z naszą firmą współpracuje wielu tłumaczy przysięgłych, którzy od lat zajmują się tym rodzajem działalności. Są fachowcami stosującymi się do wszystkich przepisów wymienionych powyżej. Pomimo wieloletniej praktyki zawsze biorą pod uwagę zdanie klienta, a wręcz liczą na dialog z nim. Zachęcamy do współpracy, która na pewno ułoży się po Państwa myśli. Wykonujemy tłumaczenia dokumentów samochodowych.